Яблучний сік, зварений в домашніх умовах, найкорисніший і найсмачніший. Сік, зварений в соковарці, виходить насиченим і ароматним. Після завершення варіння його не потрібно повторно кип’ятити, можна відразу розлити по стерилізованим баночках і закрутити кришками. Зберігати його можна дуже довго. Але думаю, тривале зберігання йому «не світить», так як випивається він дуже швидко.
Причому корисний він буде не тільки дорослим і літнім людям, а й маленьким діткам, так як в ньому зберігаються всі корисні мікроелементи, вітаміни і він зовсім не містить консервантів.
Увага! Чим довше лежали зібрані яблука, тим менше соку з них виходить!
Трохи про соковарку
Придбала це пристосування два роки тому, хоча хотіла дуже давно.
Складається вона з трьох відсіків:
- Нижній — в ньому кипить вода.
- Середній — збирається сік. Він має трубочку — відведення для зливу соку.
- Верхній — має отвори. У нього закладаються ягоди, фрукти, овочі. Під впливом пари сік виділяється з фруктів (ягід, овочів) і стікає в середній відсік.
Що потрібно
- Яблука — скільки поміститися,
- Цукор — якщо яблука солодкі, цукру можна зовсім не класти. Якщо кислі, покладіть трохи, орієнтуйтеся на смак, я кладу від половини склянки, якщо кислуваті, до півтора склянок, якщо вони зовсім кислі (сік з незрілих яблук, теж, до речі, дуже смачний вийшов).
Як готую сік з яблук
Яблука мию. Ділю кожне на чотири частини і вирізаю з кожної серцевину, зіпсовані і червиві місця.
Серцевину можна не вирізати, але тоді смак буде більш «грубуватим».
Все складаю в верхній відсік соковарки (той, що з отворами). Яблук можна класти стільки, щоб кришка соковарки щільно закривалася.
У нижній відсік наливаю воду, до позначки. Ставлю на плиту.
Зверху ставлю середній ярус. Трубка відведення соку повинна бути добре перекрита!
Зверху ставлю верхній відсік з яблуками.
Розсипаю по поверхні яблук трохи цукру (якщо він потрібен). Закриваю кришкою і ставлю конфорку на найвищу температуру.
Коли вода в нижньому відсіку закипить і над яблуками почне підніматися пар, це буде приблизно через хвилин 30, в залежності від плити, температуру зменшуємо до середньої і залишаю варитися на 4 години. Ви побачите, що цукор вже підтанув і яблука пом’якшилися.
Увага! Сік, зварений в соковарці, виходить прозорим. Але! Якщо ви любите сік з м’якоттю, приблизно за 30 хвилин до закінчення процесу варіння, відкрийте кришку і ретельно перемішайте яблука, можна ще пом’яти їх ступкою. Тільки обережно, не обпечіться паром!
Чотири години пройшли, яблука сильно зменшилися в об’ємі. Тепер обережно звільняю трубочку від затиску і розливаю сік по стерилізованих банках.
Закручую або закатую кришками.
Перевертаю банки догори дном і залишаю до повного охолодження. Укутувати їх нічим не потрібно, залишаю їх прямо на столі.
Все, смачний і дуже корисний сік готовий! З одного повного 10 літрового відра у мене вийшло близько трьох літрів соку. Зазвичай виходить більше, але яблука у мене пролежали кілька днів і стали не такими соковитими.













