Хризантема в горщику: які нюанси необхідно знати щоб вона швидко прижилася в вашій квартирі

Статті

Вони такі чарівні ці квітучі кущі в горщиках. Домашня хризантема – ось що необхідно про неї знати, щоб вона радувала вас цілий рік.

Правильний вибір

Для домашнього проживання вибирайте низькорослі і карликові сорти хризантем. Вибравши – уважніше перегляньте всю рослину.

На листах, квіточках повинні бути відсутніми плями і пошкодження. Тільки міцна квітка з соковитим забарвленням може прижитися у вас в квартирі.

Умови утримання

Хризантемі протипоказані спека і яскраве світло. Підвіконня східного або західного вікна – то що треба, але за умови, що за вікном немає великих дерев або будівель. Щоб ця рослина довго було в кольорі, їй потрібна певна температура: влітку + 20-23С, навесні і восени – не вище +18. Взимку краще тримати в холодному місці, наприклад на заскленому балконі.

Рясний полив

Хризантема – любить вологу, тому ґрунт в горщику повинен бути завжди трохи вологим. Але при цьому треба стежити, щоб води в піддоні не було. В задусі і спеку рослина стане млявою і непривабливою, тому 2-3 рази в тиждень обприскуйте її з пульверизатора.

Хризантема в горщику: які нюанси необхідно знати щоб вона швидко прижилася в вашій квартирі

Підживлення

У період цвітіння хризантему раз в 2 тижні треба підживлювати. Підійде добриво, в якому містяться азот, фосфор і калій у співвідношенні 1: 3: 2. Взимку удобрювати не треба.

Обрізування

Необхідно робити його два рази на рік. Перше проводять навесні після посадки або пересадки квітки. У рослини видаляють всі верхівки пагонів. Це стимулює активне зростання бічних гілок, і хризантема незабаром перетвориться в пишний кущик. Другий раз рослину обрізають після цвітіння, видаливши в першу чергу всі сухі, хворі та підгнилі пагони. Решта стеблинки вкорочують практично до землі.

Пересаджування

Молоду рослину (до 3 років) бажано пересаджувати щороку, навесні. Дорослу рослину можна рідше – кожні 2-3 роки. Квітку разом із землею акуратно перенесіть в новий горщик, досипте землі, трохи утрамбуйте ґрунт і полийте. Не пересаджуйте в дуже простору ємність. Новий горщик повинен бути в діаметрі ширше попереднього на 2-3 см.

Оцените статью
Добавить комментарий