Що життєво необхідно нашій дитині, навіть якщо їй далеко за 30

Батьки і діти - стаття про прощення Статті

Діти завжди залишаються дітьми. Навіть якщо живуть на іншому кінці світу, навіть якщо практично не спілкуються зі своїми батьками, навіть якщо ми на них ображені. Для нас цей двометровий бородатий чолов’яга з потужними плечима все той же «синочок» і «дитинка», що і 40 років тому. І потреби у нього залишилися ті ж, що і в юному віці. Які? Ось вам 5 цінностей, які важливі для наших дітей в будь-якому віці.

1. Безумовна любов

У любові без всяких «але» потребують і карапузи двох місяців від народження і сивочолі батьки за 50. І зовсім не важливо, чи він в школі на одні п’ятірки, чи захистив дисертацію. Будь-яка дитина мріє, щоб її любили не за вчинки, а за те, що вона існує. Думка про те, що в світі є люди, які його чекають і завжди підтримають, допомагає пережити найважчі часи.

2. Приклад для наслідування

Дитина вчиться виживати в цьому непростому світі завдяки особистому прикладу його близьких. Добре, якщо саме батьки, а не вуличні друзі знаходяться поруч з сином або дочкою і подають їм позитивний приклад. Коли дитина помічає сімейне щастя своїх мами і тата, радість від добре виконаної роботи, активне застосування талантів, які подарував Бог, її життя теж стає яскравим і цікавим. Набагато цікавіше, ніж у тих, хто навчив своє чадо просто плисти за течією і лаяти оточуючих за власну не вдалу кар’єру, особисте життя або відсутність вірних друзів.

3. Якісне спілкування

І в 5 і 25 років ваша дитина абсолютно точно повинна знати, що вдома її завжди вислухають і дадуть слушну пораду. Адже це справжнє щастя, коли ваш син – сім’янин з іншого кінця світу дзвонить вам по відеозв’язку для того, щоб порадитися, як правильно пояснити своїм дітям, звідки беруться діти в маминому животику. Можливість впливати на розум дітей в будь-якому віці – це велика удача і важка, але вдячна праця.

4. Свобода вибору

Ця цінність особливо важлива. У дитинстві дітлахи потребують можливості вибирати одяг, їжу, гуртки і друзів. В юності –  вибирати ВНЗ, місце роботи, улюблену жінку. У зрілому віці вони повинні мати можливість переїхати, не звертати на обов’язок перед людьми похилого віку, які їх виростили і вигодували, і не рахувати їх тягарем або перешкодою на шляху до щастя і благополуччя власної сім’ї. Повірте, якщо ви все робили правильно, вам ніколи не доведеться доживати старість на самоті.

5. Право на помилку

Помиляються всі: і маленькі, і дорослі. Так, іноді наші помилки можуть коштувати дуже дорого. Але будь-яка дитина має розуміти, що навіть якщо вона «спіткнеться»: зламає одному іграшкову машинку, образить близьку людину, зруйнує кар’єру або власну сім’ю, вона в будь-якому випадку отримає прощення від своєї мами і батька. А можливо родичі навіть допоможуть вирішити чимало з його проблем.

А що Ви вважаєте за необхідне для дітей?

Rate article
Залишити відповідь