Рекомендації досвідчених городників щодо підживлення огірків

Поради

Нижче наведені кілька корисних порад від досвідчених городників, як потрібно підживлювати огірки для отримання гарного врожаю.

Як вносити добрива під корінь

Дерев’яна зола. Попіл потрібно розсипати між грядками. Також можна зробити розчин золи (100 грамів на кожні 10 літрів води) та обробити їм рослини шляхом внесення добрива під корінь.

Пташиний послід. Для підживлення підійде послід, залишений будь-якими птахами. В ньому міститься багато корисних речовин, в тому числі азот, цинк та фосфор. Послід необхідно насипати у бочку до половини. Далі бочка заливається водою до верху та накривається кришкою. Цей розчин повинен настоюватися 1,5 доби. Далі його необхідно розвести з водою у співвідношенні 1:10. Під кожний кущ огірків носиться 1 літр цього добрива. Підживлювати рослини потрібно після поливу водою. Необхідно слідкувати, щоб засіб не потрапив на листя, інакше може з’явитися опік.

Молоко. Потрібно молоко змішати з теплою водою у пропорції 1:2. Цим засобом огірки починають поливати, коли на рослинах з’явиться перше листя. Обробка проводиться раз на 2 тижні.

Гній домашньої худоби (овець, свиней та корів). Рецепт приготування добрива аналогічний засобу з пташиного посліду. Для обробки рослин на кожне відро води вноситься 2 л цього добрива.

Мінеральні добрива. Цими добривами рослини поливають під час початку цвітіння. Потрібно у 10 літрів води додати сульфат кальцію, аміачну селітру та суперфосфат по одній чайній ложці. Для обробки огірків підійде також інший засіб: гумат натрію (40 грамів) потрібно розчинити у 10 л води. У період плодоношення огірки обробляються нітроамофоскою (40 грамів на 10 літрів води).

Перегній з трави або компост. Необхідно між грядок розкласти бадилля. Це допоможе підживити огірки завдяки процесу перегнивання добрива.

Трав’яні настої. В них міститься велика кількість азоту. Для цього половину бочки необхідно заповнити травою, після чого до верху залити водою. Цей засіб повинен настоюватися 7 діб. Перед обробкою огірків його необхідно процідити та розвести у пропорції 5 до 1. При обробці огірків, що ростуть у теплиці, необхідно додатково додати курячий послід (200 грамів). Полив робиться раз на тиждень. На кожну рослину необхідно використовувати 1 літр настою. Необхідно слідкувати, щоб засіб не потрапив на листя, інакше може з’явитися опік.

Дріжджі. Для приготування добрива дріжджі (100 грамів) додаються у 10 літрів води. Розчин повинен постояти на протязі 1 доби. Вносити цей засіб потрібно під корінь. Використання даного розчину покращить ріст огірків.

Як вносити добрива на листя

Огірки потрібно обприскувати такими засобами, як Велетень, Циркон, Годувальник, Джерельце. Також підійдуть для обприскування Родючість та Ідеал. На кожний квадратний метр вноситься 5 літрів добрива. Найбільш корисно проводити таке обприскування у холодні та похмурі дні. При такій погоді корені не дуже активно поглинають поживні речовини.

Гарного врожаю!

Оцените статью
Добавить комментарий