Правила доглядання за томатами в серпні для отримання гарного врожаю

Поради

Нижче наводяться корисні поради по догляданню у серпні за помідорами. Плоди починають достигати вже у липні. Щоб отримати гарний врожай томатів, необхідно поливати рослини, проводити пасинкування, підгодовування помідорів, та розпушувати землю. Також не потрібно забувати про профілактику хвороб та боротьбу зі шкідниками.

Поливання томатів

При спекотній погоді томати поливаються раз на 6 днів. Для цього на кожний кущ потрібно вносити 5 літрів води. Поливати рослини необхідно під корінь, слідкуючи за тим, щоб на листя не потрапляли краплі води.

Розпушування землі

Дана процедура виконується після поливання на наступний день. Для того, щоб на землі не формувалася корка, та не втрачалася волога, під кущі кладеться мульча.

Пасинкування кущів

Догляд за томатами передбачає прибирання пасинків не тільки знизу кущів, а й усередині. Кущі повинні мати лише одне стебло. Допускається розгалужування стебла на 2 або 3 гілки. Якщо не робити пасинкування, то кущі будуть пишними. Але при цьому врожаю буде доволі мало. На початку формування плодів листя в нижній частині кущів починає жовтіти. Таке листя потрібно обірвати до перших кистей з плодами. Наприкінці липня виконується прищеплення головних пагонів над останньою кистю. По 2 листки потрібно залишити над 4 та 5 кистю. Необхідно прищипувати також стебло, завдяки чому квітки зможуть давати плоди.

Підгодовування томатів

Помідори потрібно підгодовувати у серпні 2 рази через кожні 2 тижні. Для цього підійдуть фосфорно-калійні добрива. Коли з’являться перші плоди, потрібно підгодувати рослини суперфосфатом з додаванням гумату калію або золи. Суперфосфат (2 ст. л.) розводиться у 2 літрах гарячої води. Далі цю суміш слід додати у 10 літрів води. Потім усе перемішується та додається гумат калію (2 ст. л.). На кожний кущ знадобиться 3 літри засобу. Додатково можна посипати між кущами золу, після чого слід розпушити землю. При дефіциті калію листя рослин почне складатися, а на зелених плодах будуть утворюватися плями чорного кольору. Інколи починає гнити верхівка плодів. Щоб позбутися цієї проблеми, необхідно розчини кальцієву селітру (2 ст. л.) у 10 літрах води. Це рецепт засобу для 1 квадратного метра.

Боротьба із захворюваннями томатів

Найчастіше помідори страждають від фітофторозу. Профілактику цього захворювання обов’язково проводити, якщо помідори були уражені фітофторозом торік. Для профілактичної обробки рослин застосовується фітоспорин. Також можна обприскати кущі часниковим настоєм. Для його приготування потрібно перекрутити 2 голівки часнику та розчинити їх у 1 літрі води. Суміш повинна настоюватися на протязі 1 доби. Далі необхідно додати ще 10 літрів води, після чого обприскати настоєм кущі помідорів. Цей засіб також є дієвим інструментом для боротьби з білокрилою та попелицею.

Збирання врожаю томатів

Помідори слід збирати, коли вони ще не дозріли. Це прискорить достигання зелених плодів.

Гарного врожаю!

Оцените статью
Добавить комментарий