Корисні поради, як захистити капусту від різних шкідників. Дієві методи — городникам на замітку

Поради

Капусту полюбляють різні шкідники. Для боротьби з ними рекомендується використовувати акарициди та інсектициди. Також городники часто застосовують деякі народні рецепти боротьби зі шкідниками.

Як позбутися хрестоцвітної блішки

 1. Після висадження розсади в ґрунт на початковому етапі розвитку рослини її необхідно вкрити нетканим укривним матеріалом.
 2. Доволі ефективним засобом від блішки є тютюновий пил та деревний попіл. Ці компоненти слід змішати між собою в однакових пропорціях. Засіб слід регулярно розтрушувати на грядках.
 3. Хрестоцвітна блішка не переносить запах часнику. Тому бажано поряд з капустою висадити часник.
 4. Блішкам не подобаються також інші різкі запахи. Тому можна у 10 літрах води розчинити 10 крапель олії ялиці, та обробити цим засобом рослини.
 5. Також бажано використовувати настій посліду птахів. Він стане надійним захистом від шкідників, а також буде постачальником поживних речовин.

Як позбутися капустяної совки та боротися з гусінню капусниці

 1. Капусту слід обприскати наступним засобом: рідке мило та деревний попіл (2 склянки) слід розвести у 10 літрах води. Настоювати потрібно на протязі доби.
 2. На відстані 0,5 метра від поверхні ґрунту встановлюється палиця, на якій кріпиться яєчна шкаралупа. Такі палиці слід розставити по усій ділянці, де росте капуста.
 3. Капуста можна обприскувати органічним добривом. Для цього необхідно залити пасинки та листя томатів 5 літрами окропу. Альтернативний варіант: літрову банку лушпиння цибулі залити двома літрами окропу. Перед обприскуванням у ці засоби слід додати мильний розчин (1 столову ложку) та 2 літри води.
 4. Грядки, на яких росте капуста, можна посипати сумішшю з соди та борошна. Від цього засобу гине гусінь.
 5. Капусту ґрунт навколо неї слід обприскати настоєм часнику або лопуха.

Для приготування настою часнику слід подрібнити 10 голівок та залити їх водою (5 літрів). Засіб настоюється на протязі 3 днів.

Для приготування настою лопуха його потрібно подрібнити та залити водою у співвідношенні 1 до 3. Засіб настоюється на протязі 3 днів.

Як ефективно боротися зі слимаками та равликами

По ночах капусту атакують равлики та слимаки. Внаслідок цього листя дуже пошкоджується.

 1. Для боротьби з цими шкідниками необхідно на ніч на грядці капусти поставити миску, у яку слід покласти варення, пиво, квас або дріжджі, які вже забродили. Цей запах притягує до себе шкідників, які заповзають у миску. Вранці необхідно забрати миску та позбавитися шкідників.
 2. Поміж кущів можна насипати трохи сухої гірчиці.
 3. Не менш, ніж 2 рази, капусту слід полити наступним розчином: 80 мл нашатирного спирту слід добавити у 10 літрів води.
 4. Поміж рослинами слід розкласти кропиву. Це створить суттєві перешкоди для слимаків, яким буде дуже складно доповзти до капусти через колюче листя.
 5. Навколо капустяних кущів слід розкласти подрібнену яєчну шкаралупу.
 6. Грядки поливаються розчином зеленки. На кожні 10 літрів води знадобиться 1 пляшка зеленки.
 7. Також капусту можна обробити настоєм, приготовленим з гіркого перцю. Для цього 100 грамів перцю слід залити 1 літром води. Далі цей розчин повинен настоятися 2 доби. Після цього його потрібно прокип’ятити та настоювати ще 1 добу. Для обробки капусти 100 грамів настою розводиться у 10 літрах води з додаванням 1 столової ложки рідкого мила.

Як боротися з попелицею

 1. Позбутися попелиці можна за допомогою мильного розчину. Потрібно взяти господарське рідке мило (2 склянки) та розвести його у 10 літрах води. Обробляти капусту цим засобом слід 2 рази. Друга обробка проводиться через тиждень після першої.
 2. Капуста обробляється наступним засобом: суху гірчицю (40 грамів), деревний попіл (250 грамів) та тютюновий пил (250 грамів) слід залити окропом (10 літрів). Настоюється засіб на протязі доби, після чого до нього слід додати 40 грамів рідкого мила.

Універсальні методи боротьби зі шкідниками

Слід пам’ятати, що шкідники не дуже полюбляють різкий запах трав. Тому для боротьби з ними можна висадити на капустяних грядках кінзу, петрушку, базилік, кріп та інші ароматні трави. Запах цих трав притягне корисних комах, які почнуть знищувати слимаків, попелиць та капустяних метеликів.

Також поряд з капустяними грядками можна висадити красолю та чорнобривці. Коли вони починають цвісти, то відлякують шкідників капусти.

Оцените статью
Добавить комментарий