Як доглядати за виноградом для отримання гарного врожаю

Поради

Якщо правильно доглядати за виноградом, то можна отримати великий та смачний врожай.

Пасинки винограду

Виноградна лоза росте з початку весни до кінця осені. Обрізання гілок винограду виконується навесні та восени. У деяких сортів цієї культури з пазух листків ростуть пасинки. Коли таких пасинків утворюється багато, то це виснажує рослину та пригальмовує її розвиток. Тому важливо видаляти пасинки, щоб отримати великий врожай винограду.

Процедура видалення пасинків

Для того, щоб позбутися пасинків, їх необхідно не повністю відрізати секатором або відщипнути. При цьому на місці відрізу можуть вирости нові пагони. Також на місці відрізу може залишитися велика рана, в результаті чого виноград може захворіти. Потрібно слідкувати, щоб виноградні кущі не були густими, інакше це може призвести до грибкових захворювань. Також будуть ускладнення з визріванням ягід, тому що листки будуть затуляти промені сонця. Лозу рекомендується підв’язати до шпалер. За місяць до збирання врожаю слід обламати листки, що можуть затуляти сонячні промені та заважати циркуляції повітря. Потрібно також позбуватися ягід, що погано розвинуті або пошкоджені. Слід пам’ятати, що кущам важко витримувати велику кількість ягід. Тому їх також необхідно проріджувати.

Полив винограду в літні місяці

При спекотній погоді потрібно поливати кожний виноградний кущ 20 літрами води. Коли довго стояла посуха, а потім пройшов дощ, то ягоди потріскаються. Щоб цього не сталося, слід поливати виноград. При цьому бажано замульчувати ґрунт, щоб довше зберегти вологу.

Профілактика захворювань

Найпоширеніші хвороби винограду – це сіра гниль і борошниста роса. Для профілактики потрібно обприскувати рослини спеціальними засобами (наприклад, Топаз), коли ягоди досягнуть в діаметрі 5 мм. Засоби для обприскування слід використовувати з дотриманням інструкції. Обробка винограду повинна проводитися за місяць до того, як буде зібраний врожай.

Гарного врожаю!

Оцените статью
Добавить комментарий