Як виростити на городі пекінську капусту: секрети гарного врожаю!

Поради

Виростити пекінську капусту на своєму городі доволі легко. З цією задачею впорається навіть недосвідчені городники. Даний овоч є невибагливим і росте доволі швидко, тому за сезон можна отримувати по два врожаї. Нижче наведені декілька секретів, які допоможуть отримати гарний врожай цієї культури.

Коли висаджувати пекінську капусту?

Найбільш важливим секретом гарного врожаю є те, що пекінську капусту необхідно вчасно саджати. Висаджувати її можна двічі: весною (15-20 липня) або в середині літа (20 липня – 10 серпня). Висаджування в ці строки допоможе уникнути цвітушності.

Слід пам’ятати про існування сортів, які є стійкими до цвітушности. Одним з найкращих варіантів стануть голландські гібридні сорти. Слід пам’ятати, що у різних сортів можуть значно відрізнятися строки дозрівання. Ранню капусту можна збирати вже через 40-50 днів. Середні сорти збирають через приблизно через 60 днів після висаджування, а збір пізніх сортів виконується через 60-80 днів.

Особливості агротехніки

Пекінську капусту можна вирощувати безрозсадним способом або за допомогою розсади. В другому випадку рослини будуть швидше рости, а період дозрівання буде меншим.

Вирощування за допомогою розсади

Щоб одержати ранній врожай, насіння для розсади потрібно висадити під кінець березня. Щоб одержати врожай пекінської капусти на зиму насіння висаджується в останніх числах червня.

Вирощувати розсаду краще усього в горщиках. Для пекінської капусти найкраще підходять пухкі грунти. Тому розсаду рекомендується вирощувати в суміші торфу і дернової землі (в пропорції 1:1).

Насіння слід висаджувати на глибину 0,5-1 см. Горщики слід поставити в темному теплому місці до тих пір, доки не з’являться сходи. Зазвичай це займає близько 2-3 днів.

Після цього розсаду треба винести на світле місце. Полив організовується не дуже часто. Поливати потрібно лише тоді, коли підсохне верхній шар грунту. За 3-4 дні до того, як розсада буде висаджена на постійне місце, полив слід припинити. Висаджувати розсаду на грядки можна тоді, коли з’являться 4-5 справжніх листків (це займає 25-30 днів).

Вирощування пекінської капусти без розсади

Висаджувати цю культуру краще в добре освітлених місцях. Бажано, щоби попередниками були морква, цибуля, картопля, огірки або часник.

Для початку слід викопати лунки. Відстань між ними повинна складати 25-30 см. Між рядами відстань повинна бути такою самою. Після цього в кожну лунку засипається 0,5 літру компосту або перегною. Також додається попіл (2 ст. л.). Далі в лунки можна висаджувати насіння (розсаду). Насіння треба помістити на глибину 1-2 см. Зверху посипається попіл, після чого лунка закривається плівкою або іншим укривним матеріалом. Вже через 4-7 днів можна очікувати на перші сходи.

Догляд за пекінською капустою

Ця культура любить вологу, багато світла та прохолоду. Потрібно вирощувати капусту при температурі 15-20°С. Якщо температура буде вище, або нижче, то гарного врожаю не буде.Тому при вирощуванні пекінської капусти зазвичай використовується неткане полотно, яким вкривають рослини.

Завдяки укриттю можна захистити капусту від температурних перепадів або заморозків. Воно захищає рослини від впливу прямих сонячних променів та зайвої вологи під час дощів. Якщо рівень вологи буде високим, то капуста може почати гнити. Укриття допомагає врятувати врожай від хрестоцвітної блішки.

Після висадження капусти в грунт через два тижні потрібно замульчувати грядку. Це допоможе стримати ріст бур’янів та утримати в грунті вологу. Кожний тиждень капусти треба поливати теплою водою.

Пекінська капуста добре реагує на підживлення. Для цього підійде настій трави (1:9), настій курячого посліду (1:20) або настій коров’яку (1:10). Перший раз підживлення бажано здійснити через 14 днів після висаджування на постійне місце. Якщо капуста висаджувалася навесні, то підживлювати треба 3 рази. А якщо літом – то 2 рази. Також можна здійснити обприскування розчином борної кислоти. Це сприятиме кращому зав’язуванню качанів. Для цього потрібно в 1 літр гарячої води додати 2 грами кислоти. Коли вона розчиниться, додається 9 літрів холодної води.

Як боротися зі слимаками та хрестоцвітніми блішками?

Пекінська капуста хворіє доволі рідко. Але у неї багато шкідників. Найбільше полюбляють цю рослину слимаки та хрестоцвітні блішки. Боротися з цими шкідниками важко, тому краще дотримуватися профілактичних мір.

Як боротися із хрестоцвітною блішкою:

  • Слід дотримуватися строків висаджування капусти;
  • Використовувати неткане полотно для укриття рослин. Під таким укриттям шкідникам важче знайти капусту;
  • Перед тим, як з’являться сходи, грядки необхідно обробити попілом, оскільки цей шкідник його не любить;
  • Не рекомендується висаджувати її на ті місця, де раніше росли редис або різноманітні види капусти. Річ у тім, що личинки цього шкідника зимують у грунті;
  • Поряд слід висаджувати томати, цибулю, картоплю, часник або огірки.

Слимаки теж сильно шкодять пекінській капусті. Якщо літом часто будуть іти дощі, то ці шкідники можуть з’їсти рослини доволі швидко. Тому капусту слід обробляти за допомогою спеціальної суміші. Для цього потрібно змішати попіл (0,5 літру), сіль (2 ст. л.), суху гірчицю (1 ст. л.), мелений гострий червоний перець. Також рекомендується на грядках розкладати листя лопуха та дошки. Слимаки будуть під ними збиратися, що дозволить їх знищувати вручну.

Зберігання пекінської капусти

Доросла капуста витримує заморозки до -4°С. Завдяки цьому її можна залишати на грядках до середини осені. Капуста готова до збирання, коли качан стане щільним. Овочі, які висаджуються весною, не придатні для тривалого зберігання. Їх вирощують для того, щоб споживати в літній час. А капуста, висаджена влітку, може зберігатися до січня.

Зберігати врожай необхідно при температурі 5-7°С. Для цього кожний качан треба обгорнути харчовою плівкою або газетою, після чого його необхідно помістити у целофановий пакет. Газети необхідно інколи змінювати, інакше капуста почне гнити.

Оцените статью
Добавить комментарий