Як зберегти цибулю до весни: добрі поради

Поради

Нижче наводиться декілька способів, як можна до весни зберегти цибулю у доброму стані.

Якісне зберігання цибулі починається з того, що треба вчасно та правильно зібрати врожай. Основними ознаками того, що цибуля вже дозріла, є те, що пір’я сухі та лежать на землі, а шийка цибулини доволі тонка. Строк дозрівання цієї культури складає 3-4 місяці з дня висаджування. Тому врожай потрібно збирати в серпні. Проводити збір врожаю необхідно у суху погоду. Якщо потрібно зробити так, щоб цибуля дозріла швидше, то її слід підкопати вилами. Це пошкодить коріння, тому вона перестане рости. Після викопування цибулю слід на добу залишити на грядках. Завдяки цьому вона буде краще зберігатися.

Висушування цибулі

Після викопування цибулю рекомендується висушити на протязі тижня, розклавши її у сонячному місці. Коли місцем висушування була обрана грядка, то цибулю слід перевертати. При несприятливих погодних умовах висушування слід проводити у приміщенні, яке добре вентилюється. Якщо під час зростання погода була часто вологою, то перед висушуванням потрібно позбавитися верхнього лушпиння. Інколи цибулю висушують за допомогою панцирних сіток, тому що в цьому випадку забезпечується добра циркуляція повітря. Для перевірки того, що цибуля вже висохла, потрібно у купу цибулі занурити руку. При умові зберігання врожаю у косах, необхідно обрізати корінці у цибулин та пір’я.

Як зберігати врожай у квартирі

Проводиться сортування цибулі за її розміром. Цибулю, яка ще не дозріла або мала за розміром, слід класти окремо, щоб споживати її вже найближчим часом. Зберігання слід проводити у сухому місці. Часто цибуля зберігається в картонних ящиках у коморі, або на шафі. Також деякі господарі зберігають цибулю у косах, повісивши їх на кухні. Щоб врожай краще зберігався, цибулю потрібно пересипати крейдою (200 грамів на кожні 10 кг цибулі). Вона вбирає у себе зайву вологу, та запобігає гниттю та проростанню. Зберігаючи врожай, слід періодично проводити огляд цибулі, щоб своєчасно помітити псування. В цьому випадку стару цибулю необхідно висушити. Для цього її можна покласти на деко та поставити сушитися у духовку, відкривши двері.

Ці прості секрети допоможуть вам тривалий час зберігати якісну цибулю!

Оцените статью
Добавить комментарий