Як підживлювати виноград для отримання гарного врожаю

Поради

Виноградна лоза потребує регулярного дбайливого догляду. Завдяки цьому можна отримати смачний та якісний врожай.

Внесення добрив

Корені виноградної лози можуть досягати декількох метрів в глибину, займаючи площу 6 квадратних метрів. Тому підживлювати виноград потрібно не тільки під кущем. Підживлення може бути кореневим та позакореневим. Кожен спосіб застосовується в залежності від періоду розвитку рослини.

Кореневе підживлення

Воно проводиться тричі за сезон.

Перше підживлення слід проводити, коли набухають бруньки. Для цього слід змішати суперфосфат (60 грамів), сечовину (90 грамів) та сірчанокислий калій (30 грамів). Далі ця суміш розчиняється у 40 літрах води. Також можна здійснити підживлення 10% настоєм коров’ячого гною або 5% розчином пташиного посліду.

Друге підживлення виконується у період цвітіння. Потрібно взяти суперфосфат (160 грамів), аміачну селітру (120 грамів), сірчанокислий калій (80 грамів) та розвести ці речовини у воді. Далі ця суміш розчиняється у 40 літрах води.

Третій раз рослина підживлюється на початку дозрівання грону. Готуються розчини сірчанокислого калію (30 грамів) та суперфосфату (60 грамів). Потім суміш розводиться водою.

Позакореневе підживлення

Добриво виготовляється з сечовини (40 грамів), борної кислоти (5 грамів), суперфосфату (100 грамів), сірчанокислого калію (50 грамів). Усі компоненти розводяться водою у відрі. Далі доливається вода до 10 літрів. Потім суміш необхідно процідити та обприскати по листу кущ винограду. Ця процедура виконується, коли починається період цвітіння.

Наступний раз виноград слід підживити після цвітіння. Процедура аналогічна вищезазначеному способу.

Третій раз позакореневе підживлення виконується у період дозрівання винограду. Для цього у 10 літрах води слід розчинити 50 грамів сірчанокислого калію та 100 грамів суперфосфату.

Вчетверте процедура підгодівлі виконується для ягід, які достигають. Для цього слід обробити виноград розбавленою сироваткою або слабким розчином марганцівки.

Якщо добрива вносити своєчасно, то виноград буде добре рости та розвиватися.

Оцените статью
Добавить комментарий