Як боротися з чорними плямами на помідорах та чим їх обробити щоб вони не появлялися

Поради

Практично кожний городник бачив на зелених помідорах чорні плями. Вони з’являються в результаті ураження гниллю. Головна причина цього явища – надлишок або дефіцит добрив. Також причиною можуть бути шкідники. Для отримання гарного врожаю помідорів необхідно не забувати про профілактичні процедури.

Для того, щоб здійснювати профілактику чорних плям, необхідно розуміти, чому вони з’являються. Потрібно також визначити площу, на якій уражені кущі томатів. Коли плоди повністю чорні, з цілою серединою, але не мають соку, то це ознака сухої поверхневої гнилі.

Найчастіші причини цього явища:

Ураження фітофторозом. Він з’являється при значних температурних перепадах та за умови надмірної вологості. Якщо на кущах присутня роса, а рослини висаджені дуже рясно, то хвороба може розвиватися. Для зменшення вологи на рослинах необхідно обприскати їх бордоською рідиною. Завдяки цьому чорні плями на плодах припинять утворюватися.

Сухий ґрунт. При нестачі вологи коріння рослин буде виднітися на поверхні. Щоб уникнути цього, помідори слід вчасно поливати.

Солоний ґрунт. Це явище спостерігається при великому вмісті добрив. Тому внесення нових добрив слід припинити.

Дефіцит кальцію. Для виправлення ситуації потрібно обприскати рослини калієвою селітрою.

Гарного врожаю!

Оцените статью
Добавить комментарий