Як ефективно боротися з борошнистою росою та кореневою гниллю для порятунку врожаю огірків

Поради

Влітку огірки регулярно потрібно поливати. Але при високому рівні вологості на рослинах можуть з’явитись різні грибкові захворювання. Зберегти врожай огірків при появі цих хвороб можна за допомогою перевірених народних засобів:

  • Після того, як буде виконаний черговій збір плодів, потрібно обробити батоги огірків йодом (10 мл на кожні 10 літрів води) або зеленкою (15 крапель на 12 літрів води).
  • Йод або зеленку можна розбавити з водою у пропорції 1:2. Далі пензликом потрібно змастити цим засобом стебла рослин. Змащування проводиться на висоті 10 см. Рекомендується таку обробку проводити регулярно для огірків та томатів.

Борошниста роса вважається найважливішим ворогом огірків. Це захворювання може знищити врожай за короткий проміжок часу. Боротися з цією хворобою можна за допомогою сінної палички. Це бактерія, яка доволі ефективно знищує шкідливий грибок. Знайти цю паличку можна у прілому сіні, яке вкрито білим нальотом.

Потрібно взяти 4 кг такого сіна та замочити у 10 літрах води. Настоюватися цей засіб повинен на протязі 5 днів. Далі засіб потрібно процідити та обробити ним кожний лист огірків. Також потрібно полити цим засобом землю навколо рослин.

Завдяки цим простим і натуральним засобам можна ефективно боротися з хворобами огірків та отримати хороший врожай без застосування хімічних речовин.

Оцените статью
Добавить комментарий