Які 3 страви неодмінно повинні бути на пасхальному столі і чому?

Три страви на Великодній стіл - якими вони повинні бути Кулінарія

Християни всього світу скоро зустрінуть Великдень. Саме час почати купувати необхідні продукти для святкового застілля. Які ж страви ми неодмінно подамо на великодній стіл?

1. Фарбовані яйця

Які 3 страви неодмінно повинні бути на пасхальному столі і чому?

Це один із символів свята, «must have» будь-якого пасхального застілля. За легендою, Марія Магдалина, прийшовши до римського імператора Тиберія, повідала про воскресіння Христа і простягнула йому яйце. Тиберій заперечив, що це неможливо, так само як яйце у нього в руці не може стати червоним! Але в ту ж мить яйце почервоніло.

Традиція обмінюватися на Великдень кольоровими яйцями є у християн усіх конфесій. Для фарбування яєць краще використовувати натуральні барвники. Цибулиння забарвить шкаралупу яєць в коричневий колір, червонокачанна капуста, вимочена в оцті – в синій, куркума додасть їм золотистий відтінок, листя шпинату допоможуть отримати зелений колір, а сік винограду темних сортів – лавандовий. Якщо зварити яйця в натуральній каві, вони придбають забарвлення від рожевого до темно-коричневого.

2. Паска

Які 3 страви неодмінно повинні бути на пасхальному столі і чому?

Інша обов’язкова страва пасхального столу – освячені в церкві паска, що символізує присутність самого Христа серед віруючих в радісні дні Пасхального тижня.

Вона може бути будь-якого розміру, але неодмінно високою. Для випікання пасок використовують продукти найкращої якості: борошно вищого гатунку, незбиране молоко і справжнє вершкове масло (жирністю не менше 80%), великі яйця з яскравим жовтком, добірний родзинки без кісточок. Це дасть гарантію того, що Паска вийде особливою, несхожою на магазинну, в яку лише поклали побільше родзинок.

3. Сирна паска

Які 3 страви неодмінно повинні бути на пасхальному столі і чому?

Таку паску роблять в роз’ємній формі – пасочниці. Готова паска нагадує усічену піраміду і символізує одночасно Голгофу і Гріб Господній – місця смерті і воскресіння Христа. На внутрішній стороні дощечок, з яких зроблена пасочниця, вирізані букви ХВ – з них починаються слова святкового вітання «Христос Воскрес!» Ці букви відображаються на готовій пасці.

Для приготування паски вам знадобляться сир, вершкове масло, родзинки і горіхи.

Приємних передсвяткових клопотів вам і радісною Світлого Великодня!

Rate article
Залишити відповідь