Як позбутися від фітофтори на картоплі та помідорах: дієві методи

Поради

На помідорах та картоплі інколи можна побачити результат заселення грибка фітофтори. При цьому на листі та плодах з’являються плями коричневого кольору, які через деякий час стають чорними.

Рекомендується заздалегідь дотримуватися певних профілактичних заходів, які допоможуть вберегти рослини від фітофторозу. Перший раз оброблювати рослини потрібно перед цвітінням. Далі обробка проводиться кожні два тижні, доки триває вегетаційний період.

Найкращі методи боротьби з фітофторозом

Попіл

Для боротьби з фітофторозом підійде деревний та рослинний попіл. Його потрібно розтрусити над землею чи міжряддям рослин перед тим, як висадити картоплю чи помідори на постійне місце. Після посадки рослин потрібно ще раз розтрусити попіл. Помідорам під час формування плодів потрібно багато калію. Цей елемент у великій кількості присутній у попелі. Тому рекомендується кущі помідорів ретельно обтрушувати попелом. Якщо проводиться позакореневе обприскування, то попіл необхідно розвести водою та додати до розчину невелику кількість рідкого мила.

Розчин йоду з молоком

Можна прискорити процес росту томатів та картоплі спеціальним розчином, який також допомагає позбутися мікробів. Для приготування розчину необхідно у відро води додати спиртову настоянку йоду (15 крапель), а також літр молока. Обприскування потрібно проводити кожні 2 тижні.

Сироватка з під сиру

Сироватка вважається ще одним дієвим способом позбутися фітофторозу. Для цього на початку липня необхідно обприскувати рослини кожні 2 дні розчином сироватки. Для приготування розчину сироватка змішується з водою в однакових пропорціях.

Трихопол

В Україні в аптеках продається препарат метронідазол, який є аналогом трихополу. Необхідно приготувати розчин із 1 літру води та 1 пігулки. Обприскування проводиться кожні 2 тижні.

Домашній кефір

Необхідно на два дні залишити 1 літр домашнього кефіру, щоб він почав бродити. Далі його слід розвести у відрі та проводити на протязі усього літа кожні 2 тижні обробку рослин.

Морська сіль

Пасльонові культури можна обробляти розчином морської солі (1 склянка на відро води). Перед обробкою слід прибрати пошкоджені рослини.

Часник та марганцівка

Потрібно взяти 100 грамів листя часнику, зубків або стрілок та подрібнити їх. Далі цю кашку необхідно залити 1 склянкою води та дати їй настоятися на протязі доби. Потім її необхідно процідити та розчинити у відрі з водою, до якого додається 1 грам марганцівки. Обробка рослин виконується кожні 14 днів. На кожну рослину потрібно 0,5 літра цієї суміші.

Пекарські дріжджі.

При виявленні перших симптомів фітофторозу на помідорах чи картоплі їх слід обробити розчином пекарських дріжджів (100 грамів на відро води).

Хвощ польовий

Розчин хвоща допоможе підвищити імунітет рослин. Для цього потрібно закип’ятити літр води та додати в неї 100 грамів сухого хвоща або 150 грамів свіжих рослин. Варити суміш треба 30 хвилин на мінімальному вогні. Далі ця суміш розчиняється у 5 літрах води. Обприскування виконується кожні 14 днів.

Rate article
Залишити відповідь