Як саме передається коронавірус – необхідно знати всім

Коронавірус, все що необхідно знати про цей вірус Статті

Деяка інформація була і раніше, але зараз китайська влада підтвердили все офіційно і так ось, що розповіли журналістам в комітеті у справах охорони здоров’я КНР. Головна дистанція для зараження повітряно-крапельним шляхом від 1 до 2 метрів, так що рекомендації по носінню захисних масок залишаються в силі.

Ще медики рекомендують максимально скоротити кількість близьких контактів, власне, тут ніякої сенсації, а ось інформація про те, що тільки маски не врятують, викликало куди більший переполох.

Тепер достовірно відомо, що коронавірус нового типу може передаватися не тільки по повітрю, але і через шкіру. Цей процес виглядає так: спочатку інфекція потрапляє на руки, потім, якщо людина з необережності протре очі, відбувається зараження всього організму. Тому до заходів профілактики від коронавіруса додали ще й старий добрий спосіб захисту – ретельно мити руки. Миття рук у гарячій воді повинне бути достатньо.

Про те що зараза може передаватися не тільки повітряно-крапельним шляхом, спочатку припустив китайський лікар. На початку епідемії він сам виявився заражений коронавірусів, на його думку, це могло статися через те, що, працюючи з пацієнтами забув одягнути захисні окуляри і вірус потрапив на слизову оболонку ока. Зараз лікарі вже як факт констатують, що хвороба може передаватися контактним шляхом, тобто не просто від одного носія до іншого, скажімо, заражений чхнув на якусь поверхню, вірус погано переносить відкрите середовище – він гине при температурі вище плюс 40, його вб’є обробка будь-яким миючим засобом.

Але за певних умов на цій самій поверхні мікроорганізм може існувати до 4 днів. Доторкнувся і ось вірус вже на шкірі, а далі контакт з будь-якою слизовою оболонкою, не тільки очей, може обернутися зараженням. Крім цього, лікарі допускають можливість передачі вірусу через їжу, якщо вона не була термічно оброблена і навіть через кров.

Профілактика вірусних інфекцій – це не перебувати в багатолюдних місцях, де можливе інфікування, носіння маски обов’язково, чисто і ретельно мити руки, щоб не передати самому собі вірус від навколишніх предметів, обробляти навколишні предмети, на яких теоретично може знаходиться цей вірус.

І все ж про коронавірус ми поки знаємо дуже мало, а тому важко навіть оцінити наскільки він небезпечний. Якщо говорити про контагіозності, тобто про ступінь його заразливості, то для її оцінки лікарі використовують так зване базове репродуктивне число – скільки людей в середньому може заразити один хворий в нормальних умовах. Так за оцінками ВООЗ для коронавируса нового типу цей параметр знаходиться в межах від 1,4 до 2,5, а значить 10 заражених можуть в теорії передати хворобу 25 здоровим людям. Це не так вже й багато, наприклад, чемпіоном по контагіозності вважається кір і для нього середнє репродуктивне число становить від 12 до 18. Однак де в чому він попереду своїх побратимів:

  • інкубаційний період – відрізок від зараження до прояву симптомів може варіювати від 1 до 14 днів і весь цей час вірус здатний передаватися від людини до людини;
  • самі симптоми можуть бути дуже різними, що ускладнює пошук заражених. Ще точно невідомо наскільки важкою може бути симптоматика, відомо тільки, що в деяких випадках хвороба може протікати з дуже легкими симптомами – просто невеликий кашель і головний біль, також може спостерігатися невеликий жар, але також зараження може привести до дуже важких респіраторних проблем аж до легеневої інфекції.

Ну і повертаючись до способів захисту від коронавірусу лікарі кажуть, що хорошою профілактикою можуть стати препарати які зміцнюють імунітет, ну і просто вітаміни.

Оцените статью
Добавить комментарий